Cellulit – 7 sposobów na walkę z cellulitem

Jak pozbyć się cellulitu, czyli kompleksu „pomarańczowej skórki”? Przedstawiamy Ci kilka prostych zasad, które skutecznie pomogą Ci w walce z cellulitem. Skorzystaj z naszych wskazówek i ciesz się gładką oraz jędrną skórą bez cellulitu!

Czym jest cellulit

Cellulit to problem estetyczny dotykający niestety większości kobiet. Ten nieładny defekt skóry tworzą stwardniałe komórki tłuszczowe, gromadzące się na udach, pośladkach i biodrach. Skóra w tych miejscach jest nierówna, gąbczasta, o charakterystycznych zgrubieniach i bruzdach.

Wieloletnie badania w dziedzinie medycyny estetycznej wyodrębniają dwa rodzaje cellulitu:

  • Cellulit wodny, który powstaje na skutek braku równowagi w gospodarce hormonalnej. W wyniku tego organizm w nadmiernych ilościach gromadzi rezerwy wody i tłuszczów w tkankach. Często z tym defektem borykają się młode dziewczyny w okresie dojrzewania, a także przyszłe mamy, które przechodzą ciągłe zmiany hormonalne w czasie ciąży.
  • Cellulit lipidowy, jest następstwem nieprawidłowego rozpadu tłuszczów prostych. Jeżeli komórki tłuszczowe w nadmiarze gromadzą energię w postaci cukrów i tłuszczów, powiększają się. Duże komórki tłuszczowe, ułożone w grupach, tworzą nierówną, bruzdowatą fakturę na zewnętrznej warstwie skóry.

Stadia cellulitu

Cellulit podstępnie tworzy się pod skórą i w pierwszym stadium jest on niewidoczny gołym okiem. Dzięki podstawowej metodzie badania skóry, poprzez ucisk dwoma palcami zewnętrznej strony ud, można dostrzec delikatne nierówności. Są one niegroźne i szybkie do zniwelowania. Stosowanie kremów antycellulitowych, redukują drobne zmiany i działają profilaktycznie.

W drugim stadium cellulit jest widoczny bez ugniatania skóry ciała. Często ukazuje się przy napięciu mięsni lub przy odpowiednim ułożeniu ciała. Na tym etapie warto dokonać zmian w diecie oraz sprawić sobie więcej ruchu fizycznego.

Trzecie stadium cellulitu jest widoczne gołym okiem. W dotyku czuć zmiany pod skórą. Ugniatanie fałdu skórnego może sprawiać ból, ponieważ powiększone komórki tłuszczowe uciskają zakończenia nerwowe. Tego typu zmiany są trudniejsze do zniwelowania i bardziej czasochłonne.

Walka z cellulitem

Jeżeli dostrzegasz u siebie niepokojące zmiany, znasz swój typ i stadium choroby, to pierwszy krok ku temu, aby zacząć walkę z cellulitem. Oto 7 skutecznych metod na piękne nogi, pośladki i brzuch:

  • Właściwa dieta

Na co dzień Twój jadłospis powinien być urozmaicony i bogaty w różne witaminy, sole mineralne oraz błonnik. W diecie zaleca się spożywanie dużej ilości świeżych warzyw i owoców, chudego mięsa i ryb, nabiału oraz świeżych ziół, które powodują szybszą przemianę materii. Ogranicz potrawy smażone oraz słodycze, które w diecie stanowią puste kalorie. W prawidłowym odżywianiu, ważne jest przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, min. 2-3 litry na dobę. Sprzyja to oczyszczaniu organizmu. W diecie często wystarcza racjonalne odżywianie się oraz obserwacja własnego organizmu. Jeśli jednak masz problem z doborem odpowiedniej diety skonsultuj się z dietetykiem, który przygotuje menu indywidualnie do Twoich potrzeb.

  • Stosuj preparaty antycellulitowe

Kosmetyki przeznaczone do walki z cellulitem dają doskonałe efekty wygładzania struktury tkanki podskórnej, a także ujędrniają i nawilżają skórę ciała. Preparaty zawierają składniki, których celem jest pobudzenie krążenia, uaktywnienie odpływu płynu limfatycznego oraz zmniejszanie komórek tłuszczowych. Warto stosować je na początku kuracji, a także po jej zakończeniu w celu uniknięcia szybkiego nawrotu problemu.

  • Ruch fizyczny

Nawet 30 minut intensywnego ruchu dziennie pozwoli Ci na szybsze pozbycie się cellulitu. Jogging, pływanie, jazda na rowerze, aerobic, spacery na świeżym powietrzu, możliwości jest tak wiele! Lecz jeśli aura pogodowa nie sprzyja, bądź prowadzisz nieregularny tryb życia spróbuj poćwiczyć w domowym zaciszu. Gimnastyka mięśni brzucha, skłony, skoki na skakance wpłyną pozytywnie na spalanie komórek tłuszczowych, a także odblokują zastałą wodę w organizmie. Zbędne produkty przemiany materii, zostaną szybciej wydalone.

  • Ciepło, zimno

Dobrym sposobem na ujędrnienie ciała jest stosowanie naprzemiennie gorącego i zimnego strumienia wody. Tego typu metodę można wykonać samemu w domu używając prysznica. Warto także skorzystać z ofert gabinetów kosmetycznych, bądź salonów SPA & Wellness, posiadających kapsuły z natryskiem Vichy.

  • Drenaż limfatyczny

Skuteczną metodą niwelowania cellulitu jest regularne odprowadzanie zastoin limfy z kończyn dolnych. Najszybsze efekty osiąga się korzystając z mechanicznego masażu drenującego. Gabinety SPA do wykonania zabiegów posiadają specjalne aparaty oraz kombinezony BOA. Pod wpływem wysokiego ciśnienia powietrza, doprowadzanego do komór kombinezonu następuje delikatny masaż uciskowy kończyn dolnych. Krew i limfa przepompowywana jest w kierunku serca, zmniejsza się obrzęk nóg, a cellulit jest łatwiejszy do zniwelowania. Efekty są odczuwalne po 1 zabiegu. Zabieg trwa ok. 30minut, warto go stosować 2-3 razy w tygodniu, w serii 15-20 zabiegów.

  • Masaż bańką chińską

Do masażu wykorzystuje się gumowe bańki chińskie, które bardzo mocno zasysają masowany obszar. Energiczne ruchy bańką masują tkankę tłuszczową, rozbijając w ten sposób jej komórki. Za pomocą podciśnienia jakie wytwarza się między bańką a skórą, z tkanek jest odciągana limfa i zanieczyszczenia. Komórki skóry są przekrwione i wzbogacone w tlen. Masaż można wykonać również urządzeniem mechanicznym. Wykorzystuje się wówczas specjalną pompę ssącą, która jak bańka chińska zasysa skórę i rozbija cellulit. Zdecydowane efekty są widoczne już po 3 zabiegach.

  • Zabiegi antycellulitowe

Dla osób pragnących uzyskać szybkie efekty w walce z cellulitem polecamy maski antycellulitowe, np. okłady z naturalnych alg, maski czekoladowe lub maski na bazie kawy. Zabiegi w gabinetach kosmetycznych często wykonywane są na ciepło, np. ciało z nałożoną maską owijane jest w koc termiczny, bądź zamykane w kapsule Reiki z funkcją sauny. Tak wykonany zabieg świetnie pobudza krążenie krwi, dzięki czemu składniki aktywne z maski szybko trafiają w czuły punk problemu, jakim jest cellulit. Wykonując zabiegi 2 razy w tygodniu, w serii 6-12 zabiegów, efekty utrzymają się do kilku miesięcy.

Do dzieła!

Bez względu na stopień zaawansowania cellulitu, aby osiągnąć zamierzone efekty ważna jest systematyczność i wytrwałość w swoich działaniach. Motywację często wspomaga karnet na aerobik lub pływalnię. Znacznie trudniej zrezygnować z zajęć, za które już zapłacono. Poszukaj partnera do ćwiczeń, we dwójkę raźniej. Wyznacz sobie cele i nagrody.

Domowe zabiegi pielęgnacyjne wykonuj zawsze o stałej porze, wtedy łatwiej będzie Ci zachować regularność. Umów się także na konsultację kosmetyczną w gabinecie SPA, gdzie indywidualnie do Twoich potrzeb zostanie dobrana seria profesjonalnych zabiegów na ciało. Zobacz jakie zabiegi zawiera: Pakiet antycellulitowy SPA & Wellness, który nie tylko pomoże Ci w walce z cellulitem, ale także dostarczy niezapomnianych doznań.

Stosując powyższe wskazówki, zauważysz że cellulit stopniowo znika. Niech efekty będą dla Ciebie największą motywacją i nagrodą za ciężką pracę. Sprawdź i przekonaj się, że warto!