SPA

Termin SPA jest skrótem od łacińskiego wyrażenia Sanus Per Aquam co oznacza Zdrowie przez Wodę, która od wieków uznawana jest za źródło życia i symbol czystości. Według kultury starożytnej kontakt ciała z wodą pozwala zachować harmonię pomiędzy wewnętrzną oraz zewnętrzną sferą człowieka. Zabiegi SPA mają pozytywny wpływ na stan psychofizyczny oraz samopoczucie.

W ramach terapii SPA skorzystać można z szerokiej oferty zabiegów tj. kąpieli, masażu wodnego, natrysków wodnych, łaźni, kompleksów saunowych, które pozwalają zapomnieć o troskach dnia powszedniego oraz odzyskać równowagę i siły witalne. Występująca w różnej postaci woda dostarcza do organizmu określonych bodźców zewnętrznych, które w hydroterapii stanowią podstawę działań leczniczych.

Idea SPA z biegiem czasu aktywnie kształtuje kierunki swojego rozwoju. Zmiany te związane są z postępem technologicznym, szerszym dostępem do wiedzy na temat człowieka, minerałów oraz rosnącą świadomością społeczeństwa. Dziś w terapii SPA idealnym dodatkiem do wody są olejki aromatyczne, sole mineralne, borowina, czy wyciągi roślinne.

Sanus Per Aquam stało się podstawą do rozwoju gabinetów odnowy biologicznej nazywanymi Gabinetami SPA oraz obiektów wypoczynkowych m.in. Hoteli SPA, gdzie czekają na Państwa specjaliści w dziedzinach kosmetologii, fizjoterapii oraz masażu. Omawiane obiekty oferują zabiegi oraz różnorodne pakiety zabiegowe dobrane dla każdego klienta z uwzględnieniem płci, wieku, rodzaju skóry oraz oczekiwanych efektów.

Jedną z odmian SPA jest jednodniowe SPA nazywane DaySPA lub miejskie SPA.

W towarzystwie SPA bardzo często spotykamy się z pojęciem Wellness oraz Fitness.