Wellness

Wellness wywodzi się od pojęcia „well being”, które oznacza „czuć się dobrze”. Idea wellness jest zagadnieniem bardzo szerokim, obejmuje przede wszystkim takie czynności jak zachowanie zdrowia, sprawności fizycznej, młodości, atrakcyjnego wyglądu i dobrego samopoczucia.

Wellness jest modą, która ogarnęła cały świat, bowiem każdy chciałby zachować dobre samopoczucie jak najdłużej. Nowy kierunek (bo jego historia rozpoczyna się pod koniec lat 50-tych XX wieku) uczy społeczeństwo:

  • utrzymywania aktywności fizycznej,
  • zdrowego odżywiania,
  • pielęgnacji ciała i umysłu,
  • wiary w swoje możliwości.

Zwolennicy wellness to osoby, które uprawiają aktywny wypoczynek, stosują prawidłową dietę bogatą w witaminy i mikroelementy, korzystają z profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych ciała i twarzy, zabiegów relaksujących, dbają o swój wizerunek, dzięki czemu na dłużej pozostają zdrowe, młode i sprawne fizycznie.

Wellness jest powszechną ideą, która znajduje wspólne cele z ideą SPA (np.: pozostawanie w zdrowiu i równowadze psychofizycznej, dobrym samopoczuciu), dlatego też bardzo często spotykamy połączenie tych zagadnień w jednym haśle SPA & Wellness. Obie idee nie wykluczają się, a zabiegi bazujące na wodzie doskonale uzupełniają się z aktywnym wypoczynkiem, zdrowym odżywianiem oraz pielęgnacją ciała i umysłu.