Jedziemy do SPA – jak się przygotować do pierwszej wizyty w SPA?

Czas na odpoczynek, wybraliśmy miejsce, dokonaliśmy rezerwacji, jedziemy do SPA!  Jeżeli w takim nastroju macie przyjemność czytać ten artykuł to gratulujemy dobrej decyzji. Aktywny wypoczynek połączony z odnową biologiczną pozwoli odzyskać dobre samopoczucie, siły i witalność. Aby ułatwić Wam przygotowania do wyjazdu oraz sam pobyt przygotowaliśmy kilka przydatnych informacji.

Sprawy organizacyjne przed wyjazdem

Już na etapie planowania wyjazdu warto pamiętać, aby dokładnie zapoznać się z ofertą, którą wybraliśmy, wszelkimi jej warunkami oraz ogólną ofertą, z jakiej możecie skorzystać podczas pobytu. Im bardziej jest atrakcyjna tym większe możliwości stoją przed Wami.Zmierzając do wymarzonego SPA warto wiedzieć od której godziny możecie się zakwaterować oraz o której godzinie w dniu wyjazdu musicie opuścić hotel. Na wypadek nieoczekiwanych niespodzianek dobrze jest znać zasady anulacji rezerwacji, jednak życzymy, abyście nigdy nie musieli korzystać z tej opcji. Przed rozpoczęciem przygotowań z pewnością przyda się wiedza na temat otoczenia w jakim będziecie przebywali, na jakie atrakcje dodatkowe możecie liczyć oraz jak przedstawia się prognoza pogody w czasie planowanego pobytu. Bardzo często zdarza się, że przed wyjazdem trzeba zaopatrzyć się w dodatkowe rekwizyty, warto jest więc odpowiednio wcześnie przygotować listę i sukcesywnie wykreślać zrealizowane zadania.

Kosmetyki i przybory osobiste codziennego użytku

Aby czuć się komfortowo podczas wyjazdu warto zabrać ze sobą kosmetyki oraz przybory osobistego użytku. Nie sposób jest zapakować wszystkie, jednak warto przeanalizować i wybrać najpotrzebniejsze rzeczy. Z pewnością nie może zabraknąć takich przedmiotów jak grzebień, szczotka do włosów, szczoteczka do zębów. Pamiętacie także o niezbędnych kosmetykach do makijażu, demakijażu, paście do zębów oraz perfumach. Przybory takie jak mydło, żel pod prysznic i szampon do włosów znajdziecie w łazience każdego szanującego się obiektu, chyba że używacie specjalnych środków to warto je ze sobą zabrać. Ponadto należy pamiętać o kosmetykach ochronnych z filtrami w przypadku gdy będziecie się opalać lub chroniących przed wiatrem i zimnym powietrzem, gdy wybieracie się np. w góry na narty.

Przechodząc do przedmiotów codziennego użytku na pierwszy plan nasuwa się suszarka do włosów (temat dotyczy głównie Pań). Prawie każdy hotel powinien być już wyposażony w podstawowe urządzenia w łazienkach lub ewentualnie posiadać kilka sztuk w recepcji, jednak bardziej wymagającym osobom ze względu na moc i funkcjonalność polecamy zabranie własnej. Jeżeli chcecie odpocząć od codziennego modelowania włosów, zawsze możecie skorzystać  z salonu fryzjerskiego. Wielkie kompleksy wypoczynkowe dysponują własnymi zakładami, ale i w samych miejscowościach turystycznych znajdziecie ich przynajmniej kilka.

Garderoba

Wybierając się do SPA nie możemy zapomnieć o stroju kąpielowym, klapkach basenowych oraz innych niezbędnych rzeczach, które wykorzystamy w strefie SPA: basen, sauna, jacuzzi, łaźnie, leżakownie, groty itp. Prestiżowe SPA oferują szlafrok i ręczniki w standardzie lub istnieje możliwość ich wypożyczenia. Wszelkie akcesoria niezbędne podczas zabiegów tj. kapcie jednorazowe, bielizna jednorazowa, kostiumy jednorazowe, ręczniki otrzymacie bezpłatnie bezpośrednio przed zabiegiem lub w czasie jego trwania.

Odzież i obuwie należy przygotować według własnego uznania jednak pod uwagę należy wziąć rozrywki jakie Was czekają, np. chodzenie po górach (wymaga stabilnego obuwia i odpowiedniej odzieży), kąpiele w morzu (stroje kąpielowe, nakrycie głowy, okulary słoneczne), jazda rowerem, udział w spływie kajakowym, jazda konno.  Wyjazdom wypoczynkowym bardzo często towarzyszą romantyczne kolacje, wieczory przy muzyce oraz dyskoteki, dlatego warto pamiętać o kreacji wieczorowej lub dyskotekowej. Podczas pakowania bagażu warto zabrać ze sobą niewielki kuferek lub sakiewkę na biżuterię, które pozwolą utrzymać w porządku pozostawione przed wyjściem na zabieg drogocenności.

Pedantom zdecydowanie odradzamy zabieranie żelazka. Ciężkie, zajmuje dużo miejsca w torbie, a do tego jest na wyposażeniu większości obiektów. Dostępne w recepcji, pokoju służb pięter lub w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu.

Gadżety

Temat „rzeka”, zdecydowanie gdy jesteśmy miłośnikami małych zabawek ułatwiających życie. Na początku rozważań o gadżetach zawsze nasuwa się myśl uwieczniania wspomnień, a wiec z pewnością przyda się niewielki aparat fotograficzny, wolne miejsce na karcie pamięci i ładowarka. Jeżeli wybieramy się samochodem niezbędna może okazać się nawigacja z aktualnymi mapami. Stanowczo odradzamy zabierania komputerów jeżeli używamy ich do pracy, ale telefon komórkowy wraz z ładowarką pozwoli nam pozostać w kontakcie z bliskimi.

Inne przydatne informacje

Każdy hotel oraz strefa SPA posiadają własny regulamin, który ze względów organizacyjnych warto poznać. Sumienne odrobienie tej pracy domowej już pierwszego dnia pozwoli wam dowiedzieć się np.:

  • z jakim wyprzedzeniem czasowym i gdzie należy zgłosić się przed zabiegiem,
  • jak należy się przygotować i co zabrać wybierając się na zabieg,
  • w jakich godzinach można skorzystać z usługi room serwis,
  • jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać i wiele innych.

Należy pamiętać, że przed udaniem się do strefy SPA lub gabinetu kosmetycznego na zabieg warto się odświeżyć zmywając z ciała wszelkie balsamy, olejki oraz inne środki. Sugeruje się, aby przed zabiegiem na twarz samodzielnie zmyć makijaż wówczas kosmetyczka efektywniej wykorzysta czas przewidziany na zabieg. Przed każdym zabiegiem warto poinformować personel SPA o przeciwwskazaniach do zabiegów, przebytych chorobach oraz wszelkich innych dolegliwościach, które mogą mieć wpływ na wybór odpowiedniego zabiegu. W przypadku przeciwwskazań lub niepokojących dolegliwości pracownik SPA dobierze bezpieczny zabieg.

Bezwarunkowo wyjeżdżając do SPA należy zabrać ze sobą pozytywną energię i dobre nastawienie. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku!