wSPAniałe 9 miesięcy – SPA dla kobiet w ciąży

SPA to niezwykłe miejsce dla kobiet ciężarnych. Nosząc pod sercem małą istotę wymagają szczególnej opieki i wyjątkowej troski, by czuły się bezpiecznie.

Ciąża dla przyszłej mamy to długi okres wyczekiwania narodzin upragnionego maleństwa. W tym czasie następuje wiele istotnych zmian w organizmie kobiety pod względem fizycznym oraz psychicznym. Będąc w stanie wyjątkowym, na lepsze zmienia się kondycja skóry. Włosy, które zawsze były cienkie i matowe teraz stają się gęste i pełne blasku, a paznokcie twarde i mniej łamliwe. Wszystko to za sprawą hormonów, których podczas ciąży w organizmie kobiety jest o 10% więcej niż normalnie. Taki przyrost może wywołać prawdziwą „burzę hormonalną”, mającą ogromny wpływ na pozytywne, jak i negatywne samopoczucie kobiety. Zmianom zachodzącym w okresie ciąży doskonale sprzyja atmosfera relaksu i odprężenia. Poza spacerami i wypoczynkiem w domu, przyszłe mamy mogą skorzystać z szerokiego wachlarzu zabiegów pielęgnacyjno-relaksacyjnych w profesjonalnych ośrodkach SPA & Wellness, które prześcigają się w tworzeniu nowych ofert.

Pielęgnacja ciała

Ośrodki SPA oferują bogate zestawy zabiegowe dla kobiet ciężarnych. Modne stają się kompleksowe zabiegi na ciało, których celem jest intensywne i głębokie nawilżanie. Kobiety będące w zaawansowanej ciąży narażone są na nadmierne rozciąganie skóry. Takie zabiegi przywrócą elastyczność skórze biustu brzucha, ud oraz pośladków, na których mogą pojawić się niechciane rozstępy.

Pielęgnacja twarzy

Panie spodziewające się dziecka nie powinny stronić od korzystania z zabiegów kosmetycznych na twarz. Zabiegi pielęgnacyjne nie tylko poprawiają wygląd skóry, ale również polepszą samopoczucie i samoocenę. Głównie zaleca się zabiegi odżywczo-nawilżające, bądź delikatne zabiegi przeciwzmarszczkowe. Kobiety w ciąży często borykają się z zastojem płynu limfatycznego w organizmie, za sprawą którego kontury twarzy stają się bardziej zaokrąglone, a okolice oczu podpuchnięte. Aby niwelować taki stan zaleca się drenaż limfatyczny twarzy, szyi i dekoltu. Odpowiednio wykonany masaż odprowadzi wodę do węzłów chłonnych zmniejszając obrzęk twarzy i oczu. Masaż usprawnia także cyrkulację krwi, dzięki czemu skóra ma zdrowszy i ładniejszy koloryt.

Zabiegi relaksacyjne

Kobiety ciężarne mogą pokusić się o delikatne masaże odprężające, które rozluźnią spięte mięśnie w okolicach lędźwiowo-krzyżowych, czyli w tych miejscach, gdzie zwiększa się lordotyzacja kręgosłupa, stanowiąca źródło bólu przy zaawansowanych ciążach. Do zabiegów relaksacyjnych należą także kąpiele w ekstraktach odżywczych. Mają one nie tylko zbawienny wpływ na skórę, ale zniewalają zapachem i są świetną formą aromaterapii. Każda kobieta, nawet będąc w stanie wyjątkowym zasługuje na szczyptę relaksu w postaci drobnych zabiegów upiększających dłonie. Należą do nich zabiegi manicure, a także kąpiele w parafinie, które działają odżywczo i nawilżająco.

Dbając o bezpieczeństwo

Kobieta w ciąży, aby nie zaszkodzić sobie i dziecku musi pamiętać, że z zabiegów kosmetycznych na twarz, bądź na ciało najlepiej korzystać nie wcześniej niż od 4 miesiąca ciąży. Pobyt w SPA należy poprzedzić wizytą u lekarza prowadzącego, który stwierdzi, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegów kosmetycznych. Wybierając zabiegi warto skonsultować się z profesjonalną kosmetyczką, która poleci pakiet zabiegów przygotowany specjalnie dla kobiet w ciąży.

Z pewnością należy unikać zabiegów kosmetycznych przy użyciu fal ultradźwiękowych, radiowych, bądź elektromagnetycznych. Niewskazane są zabiegi na ciało o działaniu wyszczuplającym lub modelującym sylwetkę, gdyż przez skórę do krwiobiegu mogą się przedostać składniki szkodzące rozwojowi płodu. W ciąży niewskazane są masaże całego ciała oraz masaże drenujące, ponieważ działają stymulująco i przyspieszają krążenie krwi. Wybierając się na aromatyczną kąpiel warto uprzedzić personel o swoim stanie i poprosić o przygotowanie letniej kąpieli z delikatnym hydromasażem.

Mimo, że zabiegi pielęgnacyjne są cudownym eliksirem na ciało przyszłej mamy, równie istotne jest jej odprężenie psychiczne. Kameralny nastrój, blask świec oraz orientalna muzyka to elementy towarzyszące relaksacyjnym zabiegom. Wprawią one w błogi stan ukojenia i zapomnienia, przywracając tym samym harmonię  i równowagę wewnętrzną.

Wybierając się do SPA po raz pierwszy, warto zabrać ze sobą bliską osobę, której obecność zapewni poczucie bezpieczeństwa i swobody. Przeczytaj także, co warto zabrać ze sobą do SPA w artykule: Jedziemy do SPA – jak się przygotować do pierwszej wizyty w SPA? Dla osób potrzebujących chwili spokoju i bycia ze samym sobą, proponujemy zabrać lekką książkę, która dopełni uczucie relaksu i spełnienia podczas pobytu w SPA.